• autor: tre.Radek, 2016-08-08 08:39

Widzew Łódź - Pelikan Łowicz

(2:0) 3:1

bramiki: zawodnik testowany, Tarczyński, zawodnik testowany

Skład: zawodnik testowany (60 min Chaczatrian): Mąkiewicz, Stachyra, Owczarczyk, zawodnik testowany, Drążczyk (40 min zawodnik testowany), Skrzeczkowski (60 min Nypel), zawodnik testowany (40 min zawodnik testowany), zawodnik testowany, Podgrocki, Tarczyński (zawodnik testowany)

Opis: Spotkanie o początku dość wyrównane nasz zespół w składzie z nowymi zawodnikami potrzebował 15 minut by opanować grę w środku boiska, po kwadransie gry przewaga naszego zespołu była dość mocna czego efektem cztery rzuty wolne z przed pola karnego. Po jednym z rzutów wolnych i uderzeniu Drążczyka bramkarz Pelikana jeszcze interweniuje lecz przy dobitce zawodnika testowanego jest bez szans. Kolejne minuty to gra szarpana obu zespołów z okazjami dla obu ekip tylko dwie wspaniałe interwencje bramkarza Widzewa uratowały przed utratą gola. Jednak gola na 2:0 w ostatniej minucie pierwszej połowy strzela Tarczyński w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie na listę strzelców wpisuje się dla Widzewa zawodnik testowany, gola honorowego niezwykłej urody strzela Pelika i ustala wynik spotkania na 3:1 dla Widzewa Łódź u-16. Mecz owocował w wiele sytuacji z obu stron.

Widzew Łódź u-16 - Widzew Łódź u-18

(0:2) 0:3

Skład: Zawodnik testowany (60 min zawodnik testowany):Domińczak, zawodnik testowany (70 min Stachyra), Cisło, Cieślak, Nypel (Drążczyk), Malinowski, Piskorski, zawodnik testowany (Skrzeczkowski), zawodnik testowany (Podgorcki), Podlewski

Pierwsza połowa meczu dość w szybkim tempie zawodnicy Widzewa u-18 grali w ataku pozycyjnym przez większą część meczu, jednak na gola musieli czekać do 15 minuty, po przepięknym strzale zewnętrzną częścią stopy starsi zawodnicy Widzewa wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty meczu to bardzo dobra i mądra gra zespołu u-16 dopiero w 30 minucie po słabym wybiciu i pozostaniu w polu karnym defensywy młodszej ekipy Widzewa wynik podwyższają na 2:0 zawodnicy trenera Grzeszczakowskiego. Po przerwie to już bardziej wyrównany mecz Widzew u -16 próbował swoich sił by strzelić honorowego gola, jednak to starsi koledzy jeszcze dołożyli gola na 3:0.

Komentarz trenera: Jestem zadowolony z tego że udało się rozegrać w dniu dzisiejszym dwa spotkania dzięki czemu każdy z zawodników miał możliwość pokazania się przekroju całego spotkania. Oczywiście były to zgoła odmienne mecze, lecz i tak oba spotkania dają materiał do analizy i pracy. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy testowani w dniu dzisiejszym, którzy sprawiają, że rywalizacja na zajęciach jest bardzo duża. Każdy z zawodników wie, że już toczy się walka o miejsce w składzie na pierwszy mecz ligowy z Łks Łódź. Cóż od jutra kolejny tydzień ciężkiej pracy, w Środę kolejne spotkanie oraz w Piątek wyjazd na obóz gdzie już w Sobotę naszym rywalem Lech Poznań. Dziękuję swoim zawodnikom za postawę na boisku napawa ona optymizmem i pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku.