O nas w mediach.

• autor: darekpiskorski, 2017-03-27 07:35

witam bardzo

Pechowy remis młodego Widzewa Łódź w Ekstraklasie.

Drugi mecz w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych rozegrali zawodnicy Radosława Wasiaka.

Ekipa Widzewa Łódź U-17 podejmowała w Gutowie Małym zespół BSP Jagiellonii Białystok. Pierwszy gwizdek zabrzmiał 25. marca o godzinie 11:00. Zespół młodego Widzewa Łódź dwukrotnie prowadził w meczu, ale ostatecznie zremisował 2:2. Niestety poziom sędziowania omawianego meczu pozostawił wielki niesmak. BSP Jagiellonia Białystok wyrównała w samej końcówce spotkania.

Relacja z meczu:

Mecz zapowiadał się emocjonująco w ten piękny, lecz bardzo wietrzny dzień. Swój pierwszy mecz w roli gospodarza na boisku w Gutowie Małym grali juniorzy młodsi Widzewa Łódź z juniorami BSP Jagiellonii Białystok U-17. W pierwszej kolejce widzewiacy w Białymstoku przegrali 3:0 z pierwszym zespołem Jagiellonii U-17, a BSP Jagiellonia U-17 wygrała w Warszawie z Polonią U-17.

Faworytem spotkania byli goście, którzy w swoich szeregach posiadają dwóch kadrowiczów U-16 Nawrockiego i Bidę, którzy w tym tygodniu wystąpił w meczu Francja - Polska, a ten drugi strzelił dwa gole. W sobotę tego napastnika próbowali powstrzymać podopieczni Radosława Wasiaka.

Mecz od początku pokazał, że będzie dużo walki w środku pola i że żadna z drużyn nie zamierza odstawiać nogi. Jednak na pierwszą 100 % sytuacje musieliśmy czekać do 12. minuty, kiedy to Drążczyk dostał prostopadłe podanie od Staśkiewicza i znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak bramkarz gości skrócił kąt i po strzale widzewiaka twarzą ustrzegł przed utrata gola swój zespół.
Kolejne minuty, to gra szarpana, dużo stałych fragmentów gry zrówno dla Widzewa U-17 i Jagiellonii U-17. Sędzia dość często przerywał grę, lecz z niektórymi decyzjami można byłoby polemizować. Szczególnie w 19. minucie, gdzie sędzia dopatrzył się faulu Malinowskiego na 16. metrze, ale rzut wolny w pięknym stylu obronił Pietrzak i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.
Gdy wydawało się, że do głosu zaczyna dochodzić Jagiellonia U-17, to wtedy Widzewiacy wyprowadzili po serii rzutów rożnych wspaniałą kontrę, wręcz książkową. Piłkę po wybiciu głową defensorów Widzewa U-17 przejął Owczarczyk zagrał do Staśkiewicza, który popędził z piłką w pole karne, ograł bramkarza gości i podał do Drążczyka, który bez problemu umieścił piłkę w siatce i było 1:0. Niestety z prowadzenia widzewiacy cieszyli się tylko 2. minuty. Gol na 1:1 padł po rzucie rożnym dla Jagiellonii U-17. Pierwsza część zakończyła się remisowo 1:1.

W przerwie gorąco było w szatni Jagiellonii U-17, która nie mogła sobie stworzyć jakiejś dogodnej sytuacji. Natomiast widzewiacy wyszli na druga połowę jeszcze bardziej zmotywowani i na efekt nie trzeba było długo czekać, a z błędu obrońcy i bramkarza gości skrzętnie skorzystał Drążczyk i wyprowadził Widzew U-17 na prowadzenie 2:1
Od tej pory Jagiellonia U-17 musiała mocniej ruszyć do ataku, a miała łatwiej, bo drugą połowę grała z wiatrem, który pomagał. Jednak widzewiacy nie zamierzali się tylko bronić. Kolejne minuty, to gra długiej piłki w wykonaniu Jagiellonii U-17 i próby kontr w wykonaniu Widzewa U-17.

W końcowym etapie spotkania widać było nerwowość w poczynaniach obydwóch ekip. "Bohaterem" meczu był sędzia, który nie mógł sobie poradzić i zapanować nad emocjami. Do całości warto dodać, że w meczu nie pokazano żadnej żółtej kartki, a fauli było naprawdę sporo. Gdy wydawało się że Widzew U-17 dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka. Niepotrzebna strata piłki Pięczka pozwoliła rozegrać akcję Jagiellonii U-17 i po dośrodkowaniu, a także obronie Pietrzaka i po odbiciu się piłki od Cieślaka wpadł gol samobójczy, który sprawił, że wynik 2:2 stał się faktem.

Jeszcze w ostatnich minutach sytuację miał Telestak, lecz zamiast strzelać podawał i sędzia w rezultacie zakończył mecz.

U-17: Widzew Łódź - BSP Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)

Bramki dla Widzewa U-17: Drążczyk x 2

Skład Widzewa U-17: Pietrzak - Dula, Malinowski, Piskorski, Cieślak, Drążczyk, Jończyk, Owczarczyk, Skrzeczkowski (50' Marcinkowski), Staśkiewicz (70' Telestak), Szymczak (60' Pięczek).