O nas w mediach.

• autor: darekpiskorski, 2017-05-06 18:09

Młody Widzew U-17 przegrał w Białymstoku - Ekstraklasa

Zespół młodego Widzewa U-17 rozgrywał kolejny mecz ligowy.

Rywalem młodych widzewiaków była wymagająca drużyna BSP Jagiellonii Białystok U-17. Mecz rozegrano w sobotę - 6. maja - o godzinie 14:00 w Białymstoku. Mecz był toczony przy strasznym skwarze.

Początek spotkania przyniósł przewagę zespołu BSP Jagiellonii U-17. Zespół ten miał kilka rzutów rożnych, ale defensywa widzewska bez zarzutu zażegnała zagrożenie. W okolicy 20. minuty zawodnicy "Jagi" bili rzut wolny w bliskim sąsiedztwie pola karnego, ale i tym razem Widzew U-17 wyszedł z tego obronną ręką.

Chwilę później urazu doznał Owczarczyk i jego miejsce zajął na boisku Malinowski. W kolejnych minutach Widzew U-17 grał z kontry i po jednej z takich kontr Skrzeczkowskiemu zabrakło szczęścia, aby umieścić piłkę w siatce rywali.

W końcówce pierwszej połowy po problematycznej sytuacji arbiter meczu orzekł, iż widzewiak Piskorski faulował rywala i pokazał łodzianinowi czerwoną kartkę. Do przerwy osłabiony Widzew U-17 remisował bezbramkowo.

Trener Radosław Wasiak starał się poukładać poosczególne formacje w przerwie meczu, a także zmotywować swój zespół do jeszcze lepszej gry mimo osłabienia.

Niestety na początku drugiej połowy Jończyk zobaczył żółtą kartkę za zagranie piłki ręką, a chwilkę później Widzew U-17 stracił pierwszą bramkę. Zespół BSP Jagiellonii Białystok U-17 uwierzył w swoje możliwości i już w 46. minucie było 2:0. Napór ekipy gospodarzy trwał nadal i niestety po rzekomym zagraniu piłki ręką przez widzewiaka w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny i na gola zamienił go gracz BSP Jagiellonii U-17.

Ostatecznie Widzew Łódź U-17 uległ w Białymstoku. Widzewiaków należy nagrodzić brawami za to, że nie poddali się bez walki. Niestety poziom sędziowania meczów w tej kategorii wiekowej pozostawił wiele do życzenia...

BSP Jagiellonia Białystok U-17 - Widzew Łódź U-17 4:0 (0:0)

Skład Widzewa U-17: Pietrzak - Piskorski, Jończyk (Gos), Dula (Nowicki), Cieślak, Owczarczyk (20' Malinowski), Pięczek, Skrzeczkowski (Karpicki), Drążczyk, Staśkiewicz, Telestak.